قالب تزریق پلاستیک, قالبسازی

قالبسازی مدرن و پیشرفته با به روزترین ماشین آلات

قالبسازی مدرن با استفاده از ماشین آلات به روز انجام میشود. ماشین آلاتی با دقت بسیار بالا و سرعت تولید بالا برای ساخت قالب تزریق پلاستیک استفاده میشود اما مراحل ساخت قالب چگونه است؟

قالبسازی مدرن

قالبسازی مدرن به فعالیتی گفته میشود که با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته ساخت قالب ها را انجام میدهند. استفاده از این دستگاه ها در کیفیت قالب بسیار موثر است.

قالبسازی پیشرفته برای ساخت قطعات پلاستیک خودرو استفاده میشود که نیاز به تولیدی انبوه دارند. تولید انبوه محصولات با کیفیت بالا یکی از دغدغه های تولید کنندگان است.

در ادامه به مراحل ساخت قالب های پیشرفته به صورت دقیق تر خواهیم پرداخت.

قالبسازی پیشرفته

قالبسازی پیشرفته از طراحی قاطعه و قالب شروع میشود. برای ساخت تمامی قطعات پلاستیکی در حوزه های مختلف در ابتدا نیاز است یک طرح سه بعدی در اختیار باشد.

قطعه ی مورد نظر از کارفرما دریافت میشود و طرح سه بعدی آن با استفاده از نرم افزار های به روز مهندسی همچون سالیدورک و کتیا طراحی میشود.

در این قسمت میتوان کلیه ی تغییراتی که نیاز است در طراحی اعمال شود را انجام میدهیم.

ساخت انواع قالب

ساخت انواع قالب تزریق پلاستیک، پت و بادی و دایکاست تقریبا مراحل مشترکی دارند که در ادامه به آنها میپردازیم. پس از طراحی قطعه و تایید نهایی محصول نمونه سه بعدی از قطعه ساخته میشود.

ساخت نمونه ی سه بعدی با استفاده از دستگاه پرینت سه بعدی انجام میشود. این دستگاه قابلیت ساخت تمامی قطعات پلاستیکی را دارد.

ساخت نمونه پیش ساخته قبل از تولید انبوه دیدی کلی به ما میدهد و از اشتباه در تولید جلوگیری میکند.

تایید نهایی نمونه ساخته شده طراح را آماده طراحی قالب تزریق پلاستیک میکند. انتخاب مکانیزم مناسب برای ساخت قالب بر عهده طراح و قالبساز میباشد. انتخاب مکانیزم مناسب از هزینه ها و زمان میکاهد.

کارگاه قالب سازی مدرن

کارگاه قالب سازی مدرن به کارگاهی گفته میشود که از تجهیرات با کیفیت بالا و پیشرفته استفاده کند. در ادامه به ساخت قالب تزریق پلاستیک با این تجهیزات اشاره خواهیم کرد.

متریال مورد نیاز برای قالب سازی پلاستیک تهیه میشود. فولاد های مرغوب بهترین گزینه برای ساخت قالب است. طرح قالب با متریال به قسمت ماشین کاری ارسال میشود.

در قسمت ماشین کاری با استفاده از cnc های فوق پیشرفته با دقت بالا برای عملیات برشکاری استفاده میشود که پیچیده ترین طرح ها را بر روی قالب ایجاد میکند.

قسمت های مختلف قالب به قسمت مونتاژ قالب انتقال داده میشود و پس از اتمام تمامی مراحل بالا تست نهایی قالب انجام میشود. برای تست قالب، قالب بر روی دستگاه تزریق بسته میشود و تست انجام میگیرد.

پس از تایید نهایی تست محصول، کالا به صورت انبوه شروع به تولید میشود. دستگاه های تزریق پلاستیک به دلیل سرعت بسیار بالایی که دارند میتوانند در مدت زمان کوتاه تعداد زیادی محصول را تولید کنند.

سخن پایانی

در پایان باید به این موضوع دقت داشت که استفاده از دستگاه های به روز برای قالبسازی مدن و پیشرفته امری بسیار مهم است. استفاده از این تجهیزات نه تنها در کیفیت قالب ها تاثیر گزار است بلکه در کیفیت محصولات تولیدی با این قالب ها نیز بسیار تاثیرگزار هستند.

برلیان قطعه با توکل به خداوند و در اختیار داشتن کادری مجرب و باتجربه و استفاده از ماشین آلات پیشرفته برای تولید محصول آماده خدمات رسانی به مشتریان گرامی در سرتاسر کشور عزیز مان است.

برلیان قطعه به عنوان تولید کننده شیر آب پلاستیکی آماده ارسال بار به سراسر کشور میباشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *