قالبسازی

قالبسازی

قالبسازی

قالبسازی یکی از فعالیت هایی است که به صورت گسترده برای ساخت قطعات پلاستیکی و لاستیکی استفاده میشود. استفاده از قالب یکی از روش های محبوب در بین تولید کنندگان محصولات پلاستیکی است زیرا بسیار تکرار پذیر است.

قالب سازی صنعتی

قالب سازی صنعتی یکی از زمینه هایی است که برلیان قطعه در آن مشغول به فعالیت است. قالب سازی پلاستیک و ساخت قطعات پلاستیکی سفارشی نیاز به تجربه بالایی دارد.

شرکت قالب سازی برلیان قطعه با توکل به خداوند و دارا بودن تجربه بالا و استفاده از کادری مجرب آماده قالب سازی صنعتی در تمامی حوزه ها میباشد.

قالب های مختلف بنابر کارکرد و قطعه ی مورد نظر متفاوت هستند.

قالب سازی صنعتیقالب سازی تزریق پلاستیک

قالب سازی تزریق پلاستیک برای قطعات با تیراژ بالا انجام میشود. قالب تزریق پلاستیک یکی از پر مصرف ترین قالب ها در این حوزه ی کاری است.

تمامی قطعات پلاستیکی را میتوان با این قالب ها تولید انبوه کرد. مراحل ساخت قالب تزریق در پایین اشاره شده است.

 • طراحی قطعه: در ابتدای امر قطعه ی مورد نظر با استفاده از نرم افزار های قدرتمند و به روز طراحی میشود. این مورد میتواند به کارفرما دیدی کلی نسبت به قطعه بدهد و مسیر تولید قطعه را شفاف کند.

 

 

 • ساخت نمونه سه بعدی: با استفاده از پرینت سه بعدی نمونه ی سه بعدی قطعه در صورت نیاز ساخته میشود. ساخت قطع میتواند بسیار زیاد کمک کننده باشد و اصلاحیات مورد نیاز را مشخص میکند.قیمت و هزینه خدمات پرینت سه بعدی

 

 

 

 

 

 • انتخاب روش تولید: پس از طراحی و ساخت نمونه اولیه محصول بحث روش تولید قالب شروع میشود. متخصصان ما در این شرکت سعی دارند روشی بسیار به صرفه را برای ساخت قالب انتخاب کنند که با کمترین هزینه بالاترین بهره بری را به همراه داشته باشد.
 • طراحی قالب تزریق: پس از طراحی و انتخاب مکتنیزم قالب طراحی قالب شروع میشود. طراحی قالب بر اساس نوع قطعه و میزان پیچیدگی قطعه و با دقت بسیار بالا انجام میشود.

 

 

 

 • خرید متریال مورد نیاز: متریال قابل استفاده برای قالب تزریق، فولاد میباشد. فولاد های استفاده شده از مرغوب ترین فولاد های موجود در بازار است و باعث افزایش طول عمر قالب میشود.
 • براده برداری/ cnc: براده برداری از روی فولا های تهیه شده با استفاده از دستگاه cnc انجام میشود. دقت بسیار بالا و براده برداری از پیچیده ترین قطعات، استفاده از این دستگاه را محبوب کرده است.

 

 

 

 

 • مرحله تست قالب: بعد طی مراحل بالا قالب بر روی دستگاه تزریق پلاستیک سوار میشود و پس از تست محصول تولید انبوه محصول شروع میشود.

 

مزایای قالب تزریق پلاستیک

 • تکرار پذیری بسیار بالا
 • به صرفه بودن تولید قطعه
 • عمر بسیار بالا

معایت قالب تزریق پلاستیک

 • هزینه راه اندازی نسبتا بالا
 • پروسه نسبتا بالای ساخت قالب( 45 روز کاری)

قالب سازی لاستیک

قالب سازی لاستیک و سیلیکون هزینه کمتری نسبت به قالب های تزریق دارد. این قالب ها تقریبا ساخت مشابهی مانند قالب های تزریق دارند.

مراحل ساخت قالب لاستیک به این صورت است که در ابتدا محصول از مشتری دریافت میشود و طراحی اولیه محصول انجام میشود و نسبت به قطعه طراحی قطعه انجام میشود.

قالب های لاستیکی سه نوع میباشند. قالب لاستیک فشاری، قالب لاستیک نیمه انتقالی و لاستیک های تزریق سه نوع قالب لاستیک میباشد که برای هر قطعه ای استفاده میشود.

قالب سازی لاستیکخدمات قالبسازی

خدمات قالبسازی در برلیان قطعه انجام میشود. تمامی مراحل ساخت قالب و ساخت قطعات پلاستیکی سفارشی در این مجموعه انجام میشود.

قالب سازی فولادی، قالب دایکاست، قالب بادی و قالب های پت نیز از جمله فعالیت هایی است که ما انجام میدهیم. قالب های دایکاست مکانیزم متفوتی نسبت به قالب های دیگر دارند و مراحل متفاوتی برای تولید آنها انجام میشود.

برای مشاوره رایگان در مورد قالب سازی با همکاران ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *