قالب تزریق پلاستیک, قالبسازی

قالب سازی تزریق پلاستیک

قالب سازی تزریق پلاستیک

قالب سازی تزریق پلاستیک برای ساخت قطعات پلاستیکی استفاده میشود. این روش از تولید به دلیل تکرار پذیری بسیار بالا در بین تولیدکنندگان بسیار محبوب است. قالبسازی دارای مراحل زیادیست که در ادامه به آن میپردازیم.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

ساخت قالب تزریق پلاستیک با توجه به نوع قطعه پلاستیکی انجام میشود. برای ساخت قالب پلاستیک از فولاد مرغوب استفاده میشود که باعث افزایش چشم گیر طول عمر قالب میشود.

قالب گیری تزریق پلاستیک به فرایندی میگویند که در آن قطعات پلاستیکی با استفاده از تزریق مواد مذاب به داخل قالب، تولید میشود.

ساخت قالب برای هر قطعه ای متفاوت است و مکانیزم خاص خودش را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ساخت قالب تزریق پلاستیک

فرایند قالب تزریق پلاستیک

فرایند قالب تزریق پلاستیک دارای مراحل مختلفی است که به اختصار به آن میپردازیم. در مقاله قالبسازی به این مورد به صورت مفصل پرداخته شده است.

  • طراحی قطعات پلاستیک

طراحی قطعات پلاستیک اولین مرحله است که بایستی برای قالبسازی تزریق پلاستیک طی شود. طراح قالب تزریق پلاستیک با استفاده از به روز ترین نرم افزار های کامپیوتری در ابتدا محصول را به صورت سه بعدی طراحی میکند.

  • نمونه سازی سریع اسکنر سه بعدینمونه سازی سریع اسکنر سه بعدی

نمونه سازی سریع اسکنر سه بعدی بعد از طراحی قطعه انجام میشود تا دیدی کلی نسبت به قطعه، به کارفرما بدهد. با پرینت سه بعدی قطعات  میتوان تمام جزئیات محصول را مشاهده کرد و بخش هایی که دارای ایراد است را تصحیح نمود و تغییرات احتمالی را بر روی قطعه اعمال کررد.

  • طراحی قالب پلاستیک

طراح قالب تزریق پلاستیکطراحی قالب پلاستیک پس از تایید نمونه اولیه شروع میشود. این مرحله به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و در این مرحله از کار است که مکانیزم قالب برای تولید قطعات مشخص میشود. تمام جزئیات قالب تزریق در این مرحله در نظر گرفته میشود.

  • دستگاه قالب سازی تزریق پلاستیک

دستگاه قالب سازی تزریق پلاستیک، دستگاه cnc است. با استفاده از این دستگاه است که عملیات براده برداری از روی فولاد انجام میشود. فولاد هایی که برای ساخت قالب استفاده میشود بهترین فولاد موجود در بازار است.

کارگاه قالب سازی و تزریق پلاستیک

در کارگاه قالب سازی و تزریق پلاستیک میتوان تمامی مراحل ساخت قطعات پلاستیکی سفارشی را انجام داد. علاوه بر ساخت قالب برلیان قطعه مرحله تزریق قطعات پلاستیکی را نیز انجام میدهدو

در این مرحله مواد پلاستیکی که به صورت گلوله های مواد هستند با مواد رنگی به داخل قیف ریخته میشوند. پس از آن به داخل ماردون هدایت میشوند و با دمای مخصوصی مذاب میشوند.

در مرحله بعدی کار اصلی قالب شروع میشود.

نحوه کار قالب تزریق پلاستیک

نحوه کار قالب تزریق پلاستیک به این صورت است که ماردون مواد مذاب شده را به داخل قالب فشار میدهد. پس از سرد شدن قطعه درب قالب باز میشود و قطعه از درون قالب خارج میشود و قطعه پلاستیک آماده استفاده میباشد.

قطعات مختلف دارای فشار تزریق متفاوت میباشند و متناسب با قطعه فشار دستگاه تنظیم میشود. قالب تزریق دارای قسمت های مختلفی میباشد که یکی از آنها پران نام دارد.

وضیفه پران این است که قطعه ای که شکل گرفته است را از درون قالب به بیرون پرتاب کند.

نحوه کار قالب تزریق پلاستیکسفارش ساخت قالب تزریق پلاستیک

سفارش ساخت قالب تزریق پلاستیک خود را میتوانید ثبت نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با همکاران ما در تماس باشید.

قالب تزریق قالپاق، قاشق و چنگال، سطل پلاستیکی، سبد میوه، ظروف یکبار مصرف، ظروف پلاستیکی و قالب تزریق پلاستیک سرنگ از جمله فعالیت هایی است که برلیان قطعه انجام میدهد. میتوانید تمامی نمونه کار ها در اینجا مشاهده کنید.

ساخت قطعات پلاستیکی یکبار مصرف دندانپزشکی و ساخت قطعات پلاستیکی خودرو هم از زمینه هایی که این مجموعه به صورت تخصصی انجام میدهد.

سفارش ساخت قالب تزریق پلاستیکهزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک

هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک به موارد متعددی بستگی دارد. متریال های استفاده شده در قالب مانند فولاد مرغوب در قیمت بسیار تاثیر گزار است.

پیچیدگی قالب و همچنین مکانیزم قالب در قیمت قالب تاثیر گزار است. هر چه قطعه پیچیدگی بیشتری داشته باشد قیمت افزایش میابد.

قالبسازی تزریق پلاستیک

قالبسازی تزریق پلاستیک نیاز به تجربه بالایی در این زمینه دارد. برلیان قطعه با سالها تجربه و انجام پروژه های مختلف آماده ارائه خدمات شما میباشد.

قالبسازی پلاستیک نیاز به تجهیزات مختلف ماشین کاری و مونتاژ دارد که ما با در بر داشتن به روز ترین ماشین آلات قالب ها را با کیفیت بالایی تحوبل مشتریان میدهیم.

قالبسازی تزریق پلاستیک

قالب سازی دستگاه تزریق پلاستیک

قالب سازی دستگاه تزریق پلاستیک برای ساخت قطعات پلاستیکی پر تیراژ استفاده میشود. این روش برای تولید انبوه محصولات پلاستیکی استفاده میشود.

ساخت قطعه پلاستیکی در ابتدای امر نیاز به ساخت قالب دارد. پس از آن محصولات با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک که در بالا توضیحات مفصلی درباره آن دادیم تولید میشود.

عمر قالب تزریق پلاستیک بستگی به نوع متریال استفاده شده در آن دارد. هر چه از فولاد مرغوبتری استفاده شود عمر مفید قالب بالا میرود.

قیمت قالب سازی تزریق پلاستیک

قیمت قالب سازی تزریق پلاستیک بر اساس پیچیدگی قطعه و مکانیزم طراحی قطعه مشخص میشود. میزان زمان ماشین کاری و زمان مونتاژ قالب در قیمت تاثیر بسزایی دارد.

قیمت قالب تزریق به نوع فولاد به کار رفته در قالب نیز بستگی دارد. هر چه از فولاد مرغوب تری استفاده شود قیمت قالب بالاتر میرود و به تبع آن کیفیت نیز بالاتر میرود.

حجم قطعاتی که نیاز به تولید دارید نیز در قیمت قالب موثر است. هر چه قالب سنگین تر و بزرگتر شود به متریال و ماشین کاری بیشتری احتیاج دارد.

قالب سازی پلاستیک

قالب سازی پلاستیک به فرایندی گفته میشود که در آن برای ساخت قطعات پلاستیکی در ابتدا قالب تزریق پلاستیک ساخته میشود.

ساخت قالب تزریق برای تولید قطعات پلاستیکی امری واجب است. قطعات پلاستیکی در ابعاد مختلف و با کارکرد های مختلف هم قالب متناسب با خودش را نیاز دارد.

هدف از قالب سازی پلاستیک این است که قطعات پلاستیکی مورد نیاز برای عرضه به بازار را با بالاترین کیفیت و سرعت تولید نماییم و روانه بازار کنیم.

قالب سازی پلاستیک

قالب سازی صنعتی

قالب سازی صنعتی یکی از زمینه هایی است که برلیان قطعه در آن مشغول به فعالیت است. قالب سازی پلاستیک و ساخت قطعات پلاستیکی سفارشی نیاز به تجربه بالایی دارد.

شرکت قالب سازی برلیان قطعه با توکل به خداوند و دارا بودن تجربه بالا و استفاده از کادری مجرب آماده قالب سازی صنعتی در تمامی حوزه ها میباشد.

قالب های مختلف بنابر کارکرد و قطعه ی مورد نظر متفاوت هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *