دسته‌بندی نشده, سفارش قطعات پلاستیکی, قالب تزریق پلاستیک

روش های ساخت و تولید قطعات پلاستیکی

روش های ساخت قطعات پلاستیکی را میتوان به چند بخش مختلف تقسیم بندی کرد که در ادامه به صورت مفصل به این موارد خواهیم پرداخت.

انواع روش های تولید قطعات پلاستیکی

روش های تولید قطعات پلاستیکی برای انواع قطعات متفاوت است. اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید میتوانید ببینید که نیمی از وسایلی که در حال استفاده از آنها هستید با پلاستیک ساخته شده است.

هر قطعه ای متناسب با شرایط استفاده آن، دارای روش ساخت متفاوتی میباشد. عموما برای ساخت قطعات پلاستیکی از روش قالب تزریق پلاستیک استفاده میشود.

در ادامه به روش های مختلف تولید قطعات خواهیم پرداخت تا دیدی کلی نسبت به تولید قطعات پیدا کنید.

روش ساخت قطعات پلاستیکی

قالبگیری بادی(دمشی)

روش اول تولید قطعه به روش  قابگیری دمشی یا بادی معروف است. در این روش تولید قطعات به وسیله دمش باد در آنها ساخته میشود. شاید برایتان سوال پیش آمده است که چگونه این اتفاق می افتد.

در ابتدا مواد اولیه را به شکل لوله های پلاستیکی در می آورند که به اصطلاح به آنها پریفورم میگویند. پریفورم با داغ شدن و سپس دمش باد در آن شکل قالب را به خود میگیرد.

این روش بیشتر برای وسایلی استفاده میشود که حجیم هستند. قالب بطری پت، یکی از قالب هایی است که با این روش تولید میشود.

قالب اکستروژن

قالب اکستروژن بیشتر برای تولید لوله ها، نی، شلیلنگ ها و قاب پنجره استفاده میشود. این روش یک روش تکرار پذیر است که تولید محصولات در آن بسیار به صرفه است.

مواد پلاستیکی گرم میشود و به حد مطلوبی از دما دما میرسد که شکل پذیری را راحتتر کند سپس از داخل یک قالب عبور داده میشود.

پس از عبور از قالب شکل نهایی را به خود میگیرد و به دور قرقره ای پیچیده میشود و مورد استفاده قرار میگیرد.

قالب تزریق پلاستیک

تخصص اصلی برلیان قطعه ساخت قالب تزریق پلاستیک است. سفارش ساخت قالب از صفر تا صد انجام میشود. این روش برای ساخت قطعات پیچیده استفاده میشود.

در ابتدا قطعه مورد نظر از مشتری دریافت میشود و طراحی سه بعدی آن به وسیله نرم افزار های سه بعدی رسم میشود. اگر قطعه ابداعی باشد میتوانید با کمک طراحان ما محصول مورد نظر خود را طراحی کنید.

پس از اتمام طراحی قطعه، نمونه ای اولیه از قطعه با استفاده از دستگاه پرینت سه بعدی ساخته میشود. پس از تایید قطعه مرحله طراحی قالب شروع میشود.

تکمیل طراحی قالب میزان متریال برای ساخت قالب را مشخص میکند. پس از خرید فولاد درجه 1 مورد نیاز، فولا با نقشه به قسمت CNC ارسال میشود.

قالب سازی پلاستیک در این مرحله به اتمام میرسد و قالب بر روی دستگاه تزریق پلاستیک سوار میشود و مرحله تولید انبوه قطعات شروع میشود.

مواد وارد دستگاه میشود و پس از مذاب شدن به داخل قالب تزریق میشوند و از گذشت زمان کوتاهی قطعه سرد میشود و محصول مورد نظر شکل میگیرد.

قالب تزریق پلاستیکپرینت سه بعدی

نمونه سازی سه بعدی یا پرینت سه بعدی روشی است که در آن قطعات به صورت نمونه اولیه محصول ساخته میشوند. قطعاتی که نیاز به تولید انبوه آنها نیست و صرفه اقتصادی ساخت قالب هم ندارند با این روش ساخته میشود.

پرینت سه بعدی مواد مذاب شده را لایه لایه بر روی یکدیگر قرار میدهد تا طرح سه بعدی که توسط نرم افزار آماده شده است به شکل فیزیکی تبدیل شود.

عیب این روش کند بودن آن است ولی قطعات پیچیده را و نمونه را در زمان مناسبی تولید میکند.

نحوه تولید قطعات پلاستیکی

با نحوه تولید قطعات پلاستیکی در بالا به صورت کامل آشنا شدید. برلیان قطعه اماده ثبت ساخت قطعات پلاستیکی سفارشی میباشد. در این شرکت تولید قطعات پلاستیکی از صفر تا صد انجام میشود.

فرایند تولید قطعات پلاستیکی در این شرکت انجام میشود و شما دیگر نگرانی درباره تولید قطعات ندارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *